Плата розширення Raspberry Pi AI HAT+ (26 TOPS, інтерфейс PCIe, для Raspberry Pi 5) (SC1468)
Опис Плата розширення Raspberry Pi AI HAT+ (26 TOPS, інтерфейс PCIe, для Raspberry Pi 5) (SC1468)
Офіційний модуль розширення Raspberry Pi AI HAT+ — ШІ-прискорювач на базі процесора Hailo-8 (26 TOPS) для Raspberry Pi 5
Офіційне рішення нового покоління від компанії Raspberry Pi для апаратного прискорення штучного інтелекту — Raspberry Pi AI HAT+ 26 TOPS. Цей модуль розроблено спеціально для інтеграції з мікрокомп'ютером Raspberry Pi 5, що дозволяє виконувати складні завдання машинного зору, класифікації об'єктів, сегментації та обробки мови безпосередньо на пристрої (Edge AI). Головною перевагою плати є використання повноцінного нейропроцесора (NPU) Hailo-8, впаяного безпосередньо в плату розширення. Це забезпечує максимальну стабільність передачі даних та спрощує загальну конструкцію пристрою.
Продуктивність платформи складає вражаючі 26 TOPS (трильйонів операцій на секунду), що вдвічі перевищує можливості попередньої версії Raspberry Pi AI Kit (з модулем Hailo-8L на 13 TOPS). Завдяки такій обчислювальній потужності плата легко справляється зі складною аналітикою відеопотоків у реальному часі за високої частоти кадрів (FPS) та мінімальних затримок. Весь процес обробки даних відбувається локально, що робить систему повністю незалежною від хмарних сервісів та забезпечує повну безпеку конфіденційної інформації.
Модуль виконано у стандартному форм-факторі HAT+, він повністю інтегрується в екосистему Raspberry Pi OS. Плата автоматично розпізнається операційною системою при запуску, а драйвери та програмне забезпечення повністю сумісні з офіційним пакетом програм камер rpicam-apps. Підключення до процесора Raspberry Pi 5 здійснюється за допомогою швидкісного шлейфа через інтерфейс PCIe 2.0 x1, що гарантує надійний та швидкий обмін даними за мінімального споживання енергії.
Ключові особливості та переваги Raspberry Pi AI HAT+ 26 TOPS
- Потужність професійного рівня: Продуктивність 26 TOPS на базі чипа Hailo-8 дозволяє одночасно запускати кілька паралельних нейромереж на одному пристрої.
- Форм-фактор HAT+: Відповідність оновленому офіційному стандарту HAT+ забезпечує просте встановлення поверх оригінального кулера Raspberry Pi Active Cooler без погіршення охолодження.
- Інтегрована конструкція: На відміну від версій з M.2 слотами, чип Hailo-8 розпаяний безпосередньо на платі, що підвищує механічну надійність та стійкість до вібрацій.
- Повна сумісність: Підтримує роботу з популярними фреймворками (TensorFlow, PyTorch, ONNX, Keras) за допомогою офіційного софту Hailo TAPPAS.
- Просте підключення: Комплектується необхідним 16-контактним гнучким шлейфом PCIe, стійками для монтажу та гвинтами для швидкої збірки "з коробки".
| Обчислювальні параметри та ШІ | |
|---|---|
| Шосейна ШІ-архітектура (NPU) | Hailo-8 (інтегрований на плату) |
| Обчислювальна потужність | 26 TOPS |
| Сумісні фреймворки | TensorFlow, TensorFlow Lite, PyTorch, ONNX, Keras |
| Програмне середовище | Повна інтеграція з Raspberry Pi OS та rpicam-apps |
| Сумісність та Інтерфейси | |
| Сумісність з одноплатниками | Тільки Raspberry Pi 5 (усі об'єми RAM) |
| Інтерфейс передачі даних | PCIe Gen 2.0 x1 (через 16-піновий FPC шлейф) |
| Стандарт плати розширення | Raspberry Pi HAT+ (з підтримкою автоконфігурації через EEPROM) |
| GPIO коннектор | Прохідний (Stacking Header) для збереження доступу до 40-пінової колодки |
| Конструкція та Фізичні параметри | |
| Спосіб встановлення чипа | Впаяний на плату (Onboard chip) |
| Комплектація | Плата AI HAT+, 16-pin шлейф PCIe, стійки, гвинти для кріплення |
| Сумісність із охолодженням | Допускає паралельне встановлення Raspberry Pi Active Cooler |
| Робоча температура | від 0°C до +50°C (рекомендовано активне обдування при пікових навантаженнях) |
| Країна розробник | Великобританія (Офіційний продукт Raspberry Pi) |
Відгуки про Плата розширення Raspberry Pi AI HAT+ (26 TOPS, інтерфейс PCIe, для Raspberry Pi 5) (SC1468)
Немає відгуків про цей товар.
Питання та відповіді (FAQ) Плата розширення Raspberry Pi AI HAT+ (26 TOPS, інтерфейс PCIe, для Raspberry Pi 5) (SC1468)